1. Eksi Bir

  Eksi Bir

  Eksi Bir Film Özeti ve Detayları: Şemsi yarı felçli gariban bir adamdır. Bir kültür merkezine ısınmak için giren Şemsi, zabıtaların müdahalesi ile dışarı çıkartılır. Şemsi felci yüzünden bel altı reflekslerini kaybetmiştir ve bu yüzden idrar ve dışkı yaptığının farkına varmaz. Zabıta memurları Şemsi’yi araçlarına alarak ona uygun bir kurum arayışı içine girer. Ancak arabanın içine Şemsi’nin dışkı kokusu sinmiştir ve zabıta memurları kokudan iyice bunalmıştır. Kokudan rahatsız olan zabıtalar arabadan aşağı inerek soğukla yüzleşmek zorunda kalır. Farklı mekanlar dolaşan zabıta memurları ve Şemsi gezdikleri esna da sürekli sohbet halindedir. Yapılan sohbetlerde zabıtalar Şemsi’nin hayatına dokundukça ona ait olan yaşamda kendilerine ait olan parçalar bulurlar. ZAbıta memurlarının başta gece angaryası olarak gördükleri Şemsi onları yürekten etkilemeyi başaracaktır.
  İlk olarak 22 Eylül 2017 tarihinde Adana Film Festivali’de gösterilen yapım, 2018 yılında 37. İstanbul Film Festivali’de gösterime girmiştir. Filmin yönetmen koltuğuna Orhan Oğuz oturuyor. Filmde başrolleri ise; Bayan Zabıta karakterini canlandıran Nilüfer Açıkalın, Şemsi karakterini canlandıran Metin Belgin, Zabıta karakterini canlandıran Ercan Kesal ve Serkan Ercan paylaşıyor.
  8.9
  ( Toplamda 199 oy verildi. )

      1.520

 1. Mostafa Keshvari’nin Corona Virüs Filmi “Corona”dan Fragman
    3 ay Önce   1.350
  Mostafa Keshvari’nin Corona Virüs Filmi “Corona”dan Fragman Mostafa Keshvari'nin yönetmenliğini yaptığı ilk Corona virüs filmi Corona'dan fragman izleyicisinin beğenisine sunuldu.
  Penny Dreadful Spin-Off Dizisi Penny Dreadful: City of Angels’tan İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı
    6 ay Önce   60
  Penny Dreadful Spin-Off Dizisi Penny Dreadful: City of Angels’tan İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı Penny Dreadful'un spin-off dizisi Penny Dreadful: City of Angels'tan ilk tanıtım fragmanı izleyicisinin beğenisine sunuldu.
  Todd Phillips, Joaquin Phoenix ve Kendisinin Joker’in Devam Filmi İçin Açık Olduklarını Söyledi
    6 ay Önce   946
  Todd Phillips, Joaquin Phoenix ve Kendisinin Joker’in Devam Filmi İçin Açık Olduklarını Söyledi Todd Phillips, kendisinin ve Joaquin Phoenix'in Joker'in devam filmini yapmaya açık olduklarını söyledi.
  Tom Hooper İmzalı Cats’in Görsel Efektleri Tepkilerin Ardından Yenilenecek
    6 ay Önce   1.431
  Tom Hooper İmzalı Cats’in Görsel Efektleri Tepkilerin Ardından Yenilenecek Geçtiğimiz günlerde vizyona giren Cats filmi ile ilgili gelen eleştirilerin ardından görsel efektler yenilenerek sinema salonlarına gönderilecek.
  Taika Waititi, Jojo Rabbit’te Hitleri Canlandırırken Utandığını Söyledi
    7 ay Önce   1.266
  Taika Waititi, Jojo Rabbit’te Hitleri Canlandırırken Utandığını Söyledi Jojo Rabbit'in hem yönetmenlik koltuğuna oturan hem filmin başrollerinden birini canlandıran Taika Waititi, Hitler'i canlandırırken utandığını söyledi.
Background
Vizyon: 3 Mayıs 2019
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.