1. Eksi Bir

  Eksi Bir

  Eksi Bir Film Özeti ve Detayları: Şemsi yarı felçli gariban bir adamdır. Bir kültür merkezine ısınmak için giren Şemsi, zabıtaların müdahalesi ile dışarı çıkartılır. Şemsi felci yüzünden bel altı reflekslerini kaybetmiştir ve bu yüzden idrar ve dışkı yaptığının farkına varmaz. Zabıta memurları Şemsi’yi araçlarına alarak ona uygun bir kurum arayışı içine girer. Ancak arabanın içine Şemsi’nin dışkı kokusu sinmiştir ve zabıta memurları kokudan iyice bunalmıştır. Kokudan rahatsız olan zabıtalar arabadan aşağı inerek soğukla yüzleşmek zorunda kalır. Farklı mekanlar dolaşan zabıta memurları ve Şemsi gezdikleri esna da sürekli sohbet halindedir. Yapılan sohbetlerde zabıtalar Şemsi’nin hayatına dokundukça ona ait olan yaşamda kendilerine ait olan parçalar bulurlar. ZAbıta memurlarının başta gece angaryası olarak gördükleri Şemsi onları yürekten etkilemeyi başaracaktır.
  İlk olarak 22 Eylül 2017 tarihinde Adana Film Festivali’de gösterilen yapım, 2018 yılında 37. İstanbul Film Festivali’de gösterime girmiştir. Filmin yönetmen koltuğuna Orhan Oğuz oturuyor. Filmde başrolleri ise; Bayan Zabıta karakterini canlandıran Nilüfer Açıkalın, Şemsi karakterini canlandıran Metin Belgin, Zabıta karakterini canlandıran Ercan Kesal ve Serkan Ercan paylaşıyor.
  Eksi Bir 8.9 / 10 199 kullanıcı oyu.
  8.9
  ( Toplamda 199 oy verildi. )

      1.415

 1. Diriliş’in Yapımcısının Yeni Filmi “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı”ndan Fragman Yayınlandı
    2 hafta Önce   1.681
  Diriliş’in Yapımcısının Yeni Filmi “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı”ndan Fragman Yayınlandı Diriliş Ertuğrul'un yapımcısı Mehmet Bozdağ'ın yeni filmi Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı'ndan fragman yayınlandı.
  El Camino Filmine Aaron Paul’dan Yanıt Geldi!
    2 hafta Önce   1.394
  El Camino Filmine Aaron Paul’dan Yanıt Geldi! Braking Bad dizisi için final filmi olarak karşımıza çıkan El Camino konusunda pek çok eleştiri gelmişti. Filmin oyuncularından olan Aeron Paul ise filme dair dönüş yaptı.
  Edward Norton, “Fight Club”ın Başarısızlığından Stüdyoyu Sorumlu Tuttu
    4 hafta Önce   953
  Edward Norton, “Fight Club”ın Başarısızlığından Stüdyoyu Sorumlu Tuttu Edward Norton, Brad Pitt ile başrollerini paylaştığı 1999 yapımı Fight Club'ın gişedeki başarısızlığına ilişkin açıklama yaptı. Norton, bu başarısızlıktan stüdyoyu sorumlu tuttuğunu belirtti.
  Nicolas Cage Yeni Filminde Kendisini Canlandıracak
    4 hafta Önce   815
  Nicolas Cage Yeni Filminde Kendisini Canlandıracak Tom Gormican'ın senaryosunu kaleme aldığı ve Nicolas Cage'in yaşamını konu alan The Unbearable Weight Of Massive Talent filminde Nicolas Cage kendini canlandıracak.
  Zeynep Çamcı’nın ‘Feride’ Filminden Renkli Kareler!
    2 ay Önce   931
  Zeynep Çamcı’nın ‘Feride’ Filminden Renkli Kareler! Zeynep Çamcı'nın başrolünde yer aldığı komedi filmi 'Feride' den renkli kareler paylaşıldı.
Background
Vizyon: 3 Mayıs 2019
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı
Sinema Rehberi, Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.