Sylvester Stallone

Tam Adı: Michael Sylvester Gardenzio Stallone

Doğum Tarihi: 06 Temmuz 1946

Doğduğu Yer: New York / ABD

Medeni Durumu: Evli. 3 defa evlenmiştir.

Eşlerinin Adı: Sasha Czack 1974 yılında evlenmiş olup, 1985 yılında ayrılmıştır. Bu evliliğinden Sage ve Seargeoh Stallone adın da iki oğlu olmuştur. Sage'ye otistik testi konulurken, Seargeoh Stallone 13 Temmuz 2012 tarihinde hayatını kaybederek, babasını kedere boğmuştur.

Brigitte Nielsen ile Sasha'dan boşanır boşanmaz aynı yıl içinde 1985 senesinde evlenmiş olup, 1987 yılında bir buçuk yıl süren evliliğini bitirmiştir. Brigitte Nielsen mankenlik yapmaktadır ve çiftin hiç çocuğu olmamıştır.

Jennifer Flavin manken olan eşi ile 1997 yılında evlenmiştir. Çift günümüzde evliliğini sürdürmektedir. Brigitte'den ayrıldıktan sonra 10 yıl hiç evlenmeyen Sylvester Stallone 97 yılında yaptığı evlilikten sırası ile Sophia Rose, Sistine Rose ve Scarlet Rose adında üç kız çocuğuna sahip olmuştur. Kızlarından Sophia Rose'ye delik kalp teşhisi konulmuştur.

Çocukları: Beş çocuğu vardır. Çocuklarından birisi 2012 yılında 36 yaşında iken hayatını kaybetmiştir.

Sylvester Stallone Kimdir?: Sinema Oyuncusu, Yönetmen, Yapımcı ve Senarist.

New York'da 1946 yılında dünyaya gelen Sylvester Stallone'nin babası İtalyan asıllı o dönemler berberlik yaparak geçimini temin eden Frank Stallone'dir. Annesi ise Fransız asıllı Rus yahudilerinden olan Jacqueline'dir. Erkek kardeşi babası ile aynı Frank ismini taşırken, müzisyenlik yapmaktadır. Öğrencilik hayatında davranış bozukluklarından ötürü 12 defa okul değiştirmek zorunda kalan aktör, üniversite yaşamına Miami Üniversitesinde 1967 yılında tiyatro bölümünde başlamış olup, 1969 yılında okulunu bitiremeden ayrılmıştır.

İlk beyazperde deneyimini soft porno filmlerinden olan The Party at Kitty and Stud's adlı filmlerde 1970 yılında yaşamıştır. Profesyonel oyunculuk kariyerine ise 1971 yılında çekilen Bananas Filmi ile başlamıştır. 1976 yılına gelindiğinde ise Rocky Balboa Filmi ile büyük bir patlama yapmış, dünya geneline adını duyurmayı başarmıştır. Film gişelerde beklenilenin çok üstünde hasılat yapınca, seri haline dönüştürülmüş 2,3,4 ve 5. serilerde senaristliği ve yönetmenliği de Sylvester Stallone kendisi yapmış, bu alanda da oldukça başarılı olduğunu herkese ıspatlamıştır. Asıl bombasını ise 1982 yılında çektiği Rambo İlk Kan Filmi ile patlatmış, yine gişelerde hasılat rekoru kırmayı başarmıştır. Bu filmde oldukça başarı gösterdikten sonra seri haline getirilmiştir. Empire dergisi tarafından 1997 yılında yapılan Tüm Zamanların En İyi 100 Film Yıldızı sıralamasında 92. sıraya girmeye başarmıştır.

Dünya çapında en çok izlenen filmlerin başında gelen The Godfather Filmi için kendisine teklif yapıldığı, ama kendisine güvenmediği için bu teklifi reddettiği iddia edilmektedir. Bruce Willis ile yakın dostluğu olduğu herkes tarafından bilinen ünlü aktör, yine onunla Planet Hollywood restoranlarına ortaktır. Oyunculuk hayatı boyunca pek çok ödül kazanmayı başaran Sylvester Stallone, aynı zamanda Senaristlik ve Yönetmenliği de meslek olarak yapmaya devam etmektedir.

 1. Creed 2: Efsane Yükseliyor – (Creed 2)
  Tüm Bilgiler
  Creed 2: Efsane Yükseliyor – (Creed 2) Aksiyon, Dram 
  Creed 2: Efsane Yükseliyor Film Özeti ve Detayları: Rocky Balboa efsanesi Creed serisi ile devam ediyor. Apollo Creed'in oğlu Adonis, Creed: Efsanenin Doğuşu filminde kendisini kanıtlamış onun gibi iyi bir boksör olduğunu herkese göstermiştir. Ancak bu defa karşısına çıkacak olan rakip, onun asla geri çeviremeyeceği bir boksördür. Ivan Drago'nun oğlu Vitor Drago, Adonis'e meydan okur ve onu ringe çağırır. Babasının katilinin oğlunun dövüş teklifi ise hem Adonis'i, hemde Rocky Balboa'yı oldukça şaşırtmıştır. Ancak bu dövüş Adonis'in tahmin ettiği kadar kolay olmayacaktır. Çünkü Vitor'da babası gibi kin ve nefret ile büyümüştür.Creed 2 filminde yönetmen koltuğuna Steven Caple Jr. oturuyor. Başrolleri ise; Sylvester Stallone, Michael B. Jordan, Dolph Lundgren ve Tessa Thompson paylaşıyor.
  • 2018
  • ABD
  • 227
  • 0
  Rambo 5: Son Kan – (Rambo 5: Last Blood)
  Tüm Bilgiler
  Rambo 5: Son Kan – (Rambo 5: Last Blood) Aksiyon, Gerilim 
  Rambo 5: Son Kan Film Özeti ve Detayları: Arizona'da bir çiftliğe yerleşen John Rambo, yaşadığı olaylardan ötürü geçirdiği travma sonucunda stres bozukluğu yaşamaktadır. Bununla baş etmeye çalışırken kendisine gündelik işler bulup, geçimini temin etmeye çalışmaktadır. Beladan artık uzak durmaya çalışan Rambo eski arkadaşı olan Maria'dan aldığı bir telefon ile yeniden belanın tam ortasına düşecektir. Maria'nın torunu katılacağı bir parti için Meksika'ya hareket eder. Ancak kendisinden bir daha haber alınamaz. John Maria'nın torunu ve arkadaş grubunu bulmak için sınırın güneyini neredeyse tamamen dolaşır. Rambo sadece Maria'nın torununu bulmak için çıktığı bu yolda insan kaçakçılığı yapan bir çeteyi de ortaya çıkartır. Ancak bu çok tehlikeli sonuçlara neden olacaktır. Arayışlarını sürdüden John Rambo üvey kız kardeşi de kaybolan bir gazeteci ile tanışır. Artık kaçırılan kızların sayısı çoğalmıştır ve Rambo bu tehlikeli çeteyi yok etmeyi kendisine yeni bir görev olarak benimsemiştir.Efsane Rambo serisinin sonuncusu olan Rambo 5: Last Blood - Rambo 5: Son Kan filminde başrolleri; Rambo karakterini canlandıran Sylvester Stallone, Victor Martinez karakterini canlandıran Óscar Jaenada, Carmen Delgado karakterini canlandıran Paz Vega, Gabrielle karakterini canlandıran Yvette Monreal ve Alejandra karakterini canlandıran Sheila Shah paylaşıyor.
  • 2019
  • ABD
  • 207
  • 0
  Creed: Efsanenin Doğuşu – (Creed)
  Tüm Bilgiler
  Creed: Efsanenin Doğuşu – (Creed) Dram, Fragmanlar 
  Apollo Creed'in oğlu Adonis, kimsesiz kalmış, kendisini bir yetimhane de bulmuştur. İyi bir öğrenci olmasına rağmen, bir o kadar da kavgacı kimliği ile tanınan Adonis'i bir gün ziyarete yabancı bir kadın gelir. Bu kadın Apollo'nun resmi nikahlı eşi olan Mary Anne Creed'dir. Mary'i Adonis'i yetimhaneden alıp, kendi yetiştirmek ister. Adonis, Mary'nin bu teklifini kabul eder. Artık lüks ve iyi bir yaşama kavuşan Adonis, bunların hiç birisi ile mutlu olmamaktadır. O babası gibi iyi bir boksör olabilmek için yanıp tutuşmaktadır. Nereye gitse, kimin kapısını çalsa kimse ona ders vermeyi kabul etmez. Taki Rocky Balboa'yı bulana kadar...Ryan Coogler'ın yönetmen koltuğuna oturduğu filmde, başrolleri; Michael B. Jordan, Sylvester Stallone ve Tessa Thompson paylaşıyor.
  • 2015
  • ABD
  • 142
  • 0
  Kaçış Planı 2: Hades – (Escape Plan 2: Hades)
  Tüm Bilgiler
  Kaçış Planı 2: Hades – (Escape Plan 2: Hades) Aksiyon, Fragmanlar 
  Dünyanın en yüksek güvenliğine sahip olan hapishaneden kaçmasının üzerinden yıllar geçen Breslin, kendisine birinci sınıf kiralık güvenlik gücü oluşturmuş olup, işlerini tıkır tıkır işletmektedir. Bir süre sonra ekibine bağlı üyelerden oluşan bir takım ''Hades'' lakabı verilen bilgisayarlı tekno terör savaş labirentinde kaybolur. Breslin yanına Trent DeRosa'yı da alarak dünya tarihinin en iyi şartlarda korunan ve yeri son derece gizli tutulan hapishaneye girme yolları arar. Amaçları ekip üyelerini burunları dahi kanamadan geriye almaktır. Escape Plan 2: Hades - Kaçış Planı 2 Hades Filmi ülkemizde 29 Haziran 2018 tarihinde gösterime girecektir.
  • 2018
  • ABD,Çin
  • 249
  • 0
  John Rambo 4
  Tüm Bilgiler
  John Rambo 4 Aksiyon, Dram 
  Afganistan'dan döndükten sonra artık emekliye ayrıldığını ve bir daha göreve asla çıkmayacağını söyleyen John Rambo Tayland'a yerleşir. Burada kayıkçılık işi ile geçimini temin etmeye çalışan Rambo'ya bir grup gelerek onları savaş bölgesine götürmesini ister. İlk başlarda buna sıcak bakmayan eski yeşil bereli asker daha sonra Dr. Sarah'ı kıramaz ve ekibi götürür. Ancak bir süre sonra ekipten kimse haber alamaz. Ülkelerinden hemen bir özel kuvvetler timi bölgeye götürülür. Timi götürecek kişi de John Rambo'dur. Olay yerine vardıklarında halka pek çok işkence yapıldığını gören tim ve Rambo yardım ekibini kurtarmak için ellerinden gelen her şeyi yapar. Rambo 4 - John Rambo Filmi 2 ödül kazanmayı başarmıştır.
  • 2008
  • ABD,Almanya
  • 1.593
  • 1
  Rambo 3
  Tüm Bilgiler
  Rambo 3 Aksiyon, Fragmanlar 
  Rambo geçmişte devleti tarafından ihaneti uğramış, artık savaşmaktan bu yüzden bıkmıştır. Dinlenmeye çekildiği küçük bir sahil kasabasında budistlere dövüşerek yardım eden Rambo'nun karşısına Albay Trautman yeniden çıkar. Afganistan'da gerçekleşecek olan bir göreve katılmasını ister. Göreve ikisi beraber gideceklerdir. Ancak John Rambo bu defa Albayı geri çevirir ve işi kabul etmez. Göreve tek başına giden Albay Trautman Sovyetlerin işgal altında tuttuğu Afganistan'da Sovyet askerleri tarafından esir alınır. Durum Rambo'nun kulağına gittiğinde ise savaş kaçınılmaz bir gerçek olarak Sovyetler Birliğinin karşısına çıkar. 1988 Amerika Birleşik Devletleri yapımı Rambo 3 Filmine ait 8 Ödül bulunmaktadır.
  • 1988
  • ABD
  • 1.492
  • 0
  Rambo: İlk Kan 2 – (Rambo: First Blood 2)
  Tüm Bilgiler
  Rambo: İlk Kan 2 – (Rambo: First Blood 2) Aksiyon, Fragmanlar 
  İlk bölümden hatırlayacağınız gibi John Rambo küçük bir kasabaya gitmiş orayı adeta savaş alanına çevirmişti. Bu yüzden hapise giren özel kuvvetler eski personeli Rambo eski komutanı Albay Trautman tarafından ziyeret edilir ve onun vereceği bir görev için hapisten çıkartılır. Vietnam gazisi olan eski asker, tekrar Vietnam'a gönderilir. Yapacağı görev Vietnamlıların elinde bulunan Amerikan askerlerinin yerini bulup onları fotoğraflamaktır. Düşmanla herhangi bir şekilde çatışma emri kendisine verilmemiştir. Ancak bir süre sonra Rambo kendisini göreve gönderen ordu komutanlığının ihanet içinde olduğunu fark eder. Bu noktadan sonra hem esir tutulan ABD askerlerini kurtarmak, hemde ihanet içinde bulunan askeri personeli yok etmek için büyük bir savaşın içine girer. 1985 ABD yapımı olan Rambo: First Blood 2 - Rambo: İlk Kan 2 Filmine ait 12 ödül bulunmaktadır.
  • 1985
  • ABD
  • 1.026
  • 0
  12
Sylvester Stallone Haberleri Tümünü Gör
Rambo 5: Last Blood Filminin çekimleri tamamlandı. Haberi usta oyuncu Sylvester Stallone kendi resmi İnstagram hesabından duyurdu.
 •   103
 •   0
11 Ocak 2019 Cuma günü vizyona girecek olan birbirinden güzel yedi film bulunuyor. İşte vizyona girecek olan filmlerin listesi karşınızda.
 •   73
 •   0
Sylvester Stallone Resimleri Tümünü Gör
Sinemaizle.org Web Sitesi Sinema ve Film Tanıtım Sitesidir.
İçeriğinde hiç bir şekilde yasal olmayan içerik barındırmamaktadır. İçerik temeli filmlerin tanıtımlarını, özetlerini, yönetmen ve oyuncu kadrolarını ve fragman görüntülerini yayınlayarak sinema severleri fikir sahibi etmek için tasarlamıştır. Sitemiz üzerinde online film izlemek söz konusu olmamak ile beraber yasalara aykırı hiç bir içeriği barındırmamayı kendine artık prensip olarak benimsemiştir.