Cem Yılmaz

Tam Adı: Cem Yılmaz

Doğum Tarihi: 23 Nisan 1973

Doğduğu Yer: İstanbul / Türkiye. Aslen Sivas.

Medeni Durumu: Bekar.

Eşlerinin Adı: Ahu Yağtu. 2012 yılında evlendi. Evlilikleri bir yıl sürdü ve 2013 yılında ayrıldı.

Çocukları: 1 çocuğu vardır. Adı: Kemal Yılmaz.

Cem Yılmaz Kimdir?: Oyuncu, Komedyen, Karikatürist, Senarist, Yönetmen, Seslendirme sanatçısı, Yapımcı ve Müzisyen.

Burç: Boğa.

Arif ve Sabahat çiftinin üç çocuğundan ortanca olarak 23 Nisan 1973 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Cem Yılmaz aslen Sivas'lıdır. Can adında bir ağabeyi ve Özge adında bir kız kardeşi bulunan ünlü komedyenin okul hayatı İstanbul Koca Mustafa Paşa'da bulunan Mehmet Akif İlk Okulu'nda başladı. İlk okulun dördüncü sınıfında ailesi Koca Mustafa Paşa'dan Bahçelievler'e taşındı ve orta okulu Bahçelievler Kazım Karabekir Orta Okulu'nda okudu. Liseye ise Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde okudu. Üniversite hayatını Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde tamamldı. Üniversiteye gittiği yıllarda Leman isimli dergide karikatür çizmeye başladı.

İlk gösterisini 1995 yılında Leman Kültür'de gerçekleştiren Cem Yılmaz burada büyük başarı gösterdi. 1995 yılının Aralık ayında ise Beşiktaş Kültür Merkezi'nde sahne almaya başladı. 2001 yılının son ayına kadar bin iki yüzün üzerinde gösteriye çıkan ünlü komedyen gösterilerinin tamamını neredeyse kapalı gişe olarak gerçekleştirdi. Ünlü oyuncu sadece Türkiye'de değil, Amerika ve Avrupa'da da çok kez sahne aldı. Karikatürler isimli kitap basarak Leman Dergisi'nde çizdiği karikatürleri kitabında da yayınladı.

İlk Sinema deneyimini 1998 yılında çekilen Ömer Vargı'nın yönetmen koltuğuna oturduğu Mazhar Alanson ile başrolünü oynadığı Her Şey Çok Güzel Olacak filmi ile yaşadı. Film vizyonda olduğu dönemde yaklaşık 2 milyon kişi tarafından izlenme başarısı gösterdi. Sadece Sinema ve Stand-Up değil, oynadığı reklam filmleri ile de pek çok kez adından söz ettiren Cem Yılmaz Panasonic reklamlarının radyo spotlarında iki yıl üst üste Kristal Elma Ödülünü kazanmayı başardı. 2001 yılında askere giden ünlü oyuncu vatani görevini 18 ay yaparak askerliğini tamamladı. Askere gitmeden önce 2001 yılında çekilen ve vizyona giren Ömer Faruk Sorak'ın yönettiği Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Altan Erkekli gibi isimlerle başrolünü paylaştığı ve milyonlarca kişinin büyük beğenisini kazandığı Vizontele filmini çekti. 2004 yılında bir kez daha beyazperde karşısına Ömer Faruk Sorak yönetmenliğinde Özkan Uğur ve Ozan Güven ile başrolünü paylaştığı dört farklı karakterde canlandırdığı G.O.R.A. filmi ile izleyici karşısına çıktı. Film gişede çok büyük bir başarı sağladı. 2007 yılında ''CMYLMZ Fikir Sanat'' adında ki şirketini kurdu. Böylelikle yönetmen, yapımcı, senarist ve oyunculuğu kendi şirketi bünyesinde yapmaya başladı. Sinema ve Dizi oyuncusu olan Ahu Yağtu ile 2012 yılında evlenen ünlü oyuncunun evliliği ancak bir yıl sürdü. 2013 yılının Aralık ayında tek celsede anlaşmalı olarak eşinden ayrıldı.

Cem Yılmaz Rol Aldığı Tüm Filmler:

1998: Her Şey Çok Güzel Olacak Rolü: Altan, 2001: Vizontele Rolü Fikri, 2004: G.O.R.A. Rolü: Arif /Erşan Kuneri/Logar, 2005: Organize İşler Rolü Müslüm Duralmaz, 2006: Hokkabaz Rolü: İskender, 2008: A.R.O.G. Rolü: Kaaya, 2009: Yahşi Batı Rolü Aziz bey, 2010: Av Mevsimi Rolü: İdris, 2012: Şahane Misafir Rolü: Yusuf Antep, 2012: CM101MMXI FUNDAMENTALS Rolü: Cem Yılmaz, 2014: Son Umut Rolü: Cemal, 2014: Pek Yakında Rolü: Zafer, 2015: Ali Baba ve 7 Cüceler Rolü: Ali Şenay / Boris Mancov, 2016: İftarlık Gazoz Rolü: Cibar Kemal, 2017: Deli Aşk Rolü: Enteresan Psikolog Şefik Ercan, 2017: Arif V 216 Rolü: Arif, 2019: Karakomik Filmler: 2 Arada Rolü Çaycı Ayzek, 2019: Karakomik Filmler: Kaçamak Rolü: Alpay, 2019: Karakomik Filmler: Emanet Rolü: Belirsiz.

Cem Yılmaz Senaristliğini Yaptığı Tüm Filmler:

1998 Her Şey Çok Güzel Olacak, 2004 G.O.R.A., 2006 Hokkabaz, 2008 A.R.O.G., 2009 Yahşi Batı, 2012 CM101MMXI FUNDAMENTALS, 2014 Pek Yakında, 2015 Ali Baba ve 7 Cüceler, 2017 Arif V 216, 2019 Karakomik Filmler: 2 arada, 2019 Karakomik Filmler: Kaçamak

Cem Yılmaz Yönetmenlik Yaptığı Tüm Filmler:

Hokkabaz, 2008 A.R.O.G., 2014 Pek Yakında, 2015 Ali Baba ve 7 Cüceler, 2019 Karakomik Filmler: 2 arada, 2019 Karakomik Filmler: Kaçamak

Cem Yılmaz Prodüksiyonluğunu Yaptığı Tüm Filmler:

2009 Yahşi Batı, 2014 Pek Yakında, 2015 Ali Baba ve 7 Cüceler

Cem Yılmaz Ödülleri:

2006: Brüksel Uluslararası Bağımsız Film Festivali - En İyi Aktör. Hokkabaz

2006: 11. Sadri Alışık Ödülleri - En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Organize İşler.

2007: 12. Sadri Alışık Ödülleri - En İyi Erkek Oyuncu: Hokkabaz.

2011: 4. Yeşilçam Ödülleri - En İyi Erkek Oyuncu Av Mevsimi.

2016: 21. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri - Sinema Komedi Dalında: En İyi Erkek Oyuncu Ödülü İftarlık Gazoz.

2018: Altın Portakal Yaşam Boyu Başarı Ödülü

 1. Karakomik Filmler: Emanet
  Tüm Bilgiler
  Karakomik Filmler: Emanet Komedi 
  Karakomik Filmler: Emanet Ünlü showmen Cem Yılmaz'ın Karakomik Filmler serisinin son halkası olan Emanet herhangi bir aksilik olmadığı takdirde 15 Mart 2019 tarihinde izleyici ile buluşuyor. Filmde başrolleri Cem Yılmaz, Çağlar Çorumlu, Saba Tümer, Necip Memili, Özge Özpirinçci ve Tülin Özen paylaşıyor. Filmin yönetmeni hakkında herhangi bir açıklama yapılmazken fragmanı da henüz yayınlanmadı.
  • 2019
  • Türkiye
  • 59
  • 0
  Karakomik Filmler: 2 Arada
  Tüm Bilgiler
  Karakomik Filmler: 2 Arada Fragmanlar, Komedi 
  Karakomik Filmler: 2 Arada Film Özeti ve Detayları: Karakomik Filmler serisinin ilki olan Kaçamak ve 2 Arada filminin ikinci yarısı olan 2 Arada seyircisiyle 15 Mart 2019 tarihinde buluşuyor. Aynı bilet ile iki film izleme şansı sunan Karakomik Filmler dünyada da bir ilke imza atmış oldu. 2 Arada filmi Kaçamak filminden tamamen bağımsız ayrı bir film olarak dikkat çekiyor. Yönetmen ve senaristliğini Cem Yılmaz'ın yaptığı filmde başrolü usta oyuncu yine kendisi oynuyor. Filmde başrolleri; Çaycı Ayzek karakterini canlandıran Cem Yılmaz, Zafer Algöz, Ozan Güven, Neco karakterini canlandıran Necip Memili, Can Yılmaz, Cemre Ebuzziya, Cem Davran, Nilperi Şahinkaya ve İbrahim karakterini canlandıran Özkan Uğur paylaşıyor.
  • 2019
  • Türkiye
  • 70
  • 0
  Karakomik Filmler: Kaçamak
  Tüm Bilgiler
  Karakomik Filmler: Kaçamak Fragmanlar, Komedi 
  Karakomik Filmler: Kaçamak Film Özeti ve Detayları: NuLook ve CMYLMZ Fikirsanat ortak yapımı olan Cem Yılmaz'ın yazıp, yönettiği ve başrolünü oynadığı Karakomik Filmler serisinin ilkinin ilk yarısı olan Kaçamak 18 Ocak 2019 tarihinde gösterime giriyor. Dört kafadar arkadaş çıktıkları detoks tatilinde birbirinden komik olaylar ile karşı karşıya kalıyor. Başrollerde Alpay karakterini canlandıran Cem Yılmaz'a Nevzat karakterini canlandıran Zafer Algöz, İbrahim karakterini canlandıran Özkan Uğur, Neco karakterini canlandıran Necip Memili, Nilperi Şahinkaya ve Can Yılmaz eşlik ediyor.
  • 2019
  • Türkiye
  • 97
  • 0
  Arif v 216
  Tüm Bilgiler
  Arif v 216 Bilim Kurgu, Fragmanlar 
  Arif v 216 Film Özeti ve Detayları: Robot 216 insan olmak için büyük hayaller kurar ve bu amacını da gerçekleştirebilmek için çok değer verip sevdiği arkadaşı Arif'i uzaydan dünyaya gelerek ziyaret edip, onun yanında insan gibi davranıp, yaşamaya başlar. Normal insan gibi davranmaya çalışan Robot 216'nın farklılığı yine de kimsenin dikkatinden kaçmaz. Dünya yaşantısına alışmaya başladığında ani bir şekilde aşk onu bulur. Robot olduğunu ne kadar saklamaya çalışsa da bunu başarabilmesi mümkün değildir. Bir iş adamı ise Robot 216'yı fark edip, onu herkese tanıtarak kopyalarını yapmayı kafasına koyar. 216'ya sunduğu reddedilmeyecek teklifler ile onu ikna etmeyi başarır. Ancak hiç iyi niyetli değildir. Tek amacı dünyada ki geleceği değiştirebilmektir. Durumu öğrenen Arif ise arkadaşı Robot 216'yı ve dünyayı bu kötü niyetli iş adamından kurtarabilmek için büyük bir mücadele içine girer.Senaryosunu Cem Yılmaz'ın yazdığı Arif v 216 filminde yönetmen koltuğuna Kıvanç Baruönü oturuyor. Filmde başrolleri ise; Arif karakterini canlandıran Cem Yılmaz, Robot 21, Pertev, Ali, Barış Manço karakterlerini canlandıran Ozan Güven, Ajda Pekkan karakterini canlandıran Farah Zeynep Abdullah, Besim karakterini canlandıran Zafer Algöz, Garayel karakterini canlandıran Özkan Uğur ve Ceku karakterini canlandıran Özge Özberk paylaşıyor. Filmde ayrıca Cem Yılmaz'ın eski eşi Ahu Yağtu, Türk Yeşilçam Sineması'nın efsane isimlerinden Ediz Hun, Türk pop müziğinin usta ismi Mustafa Sandal ve Kerem Alışık gibi isimlerde rol alıyor.
  • 2018
  • Türkiye
  • 7
  • 0
  Deli Aşk
  Tüm Bilgiler
  Deli Aşk Fragmanlar, Komedi 
  Deli Aşk Film Özeti ve Detayları: Maraş dondurmacısı Ekrem, Neşe adında ki kıza çılgınlar gibi aşıktır. Neşe'nin kalbini kazanabilmek için türlü maceraların içine atılan Ekrem'in başından birbirinden komik olaylar geçer.Murat Emre Kaman ve Emrah Kaman kardeşlerin senaryosunu yazdıkları filmde yönetmen koltuğuna Murat Emre Kaman ve Murat Dündar oturuyor. Filmde başrolleri ise; Ekrem karakterini canlandıran Emrah Kaman, Neşe karakterini canlandıran Pelin Akıl, Zeynep karakterini canlandıran Şafak Pekdemir, Jeremy Jackson karakterini canlandıran Burak Çelik ve Fuat karakterini canlandıran Toygan Avanoğlu paylaşıyor.
  • 2017
  • Türkiye
  • 9
  • 0
  İftarlık Gazoz
  Tüm Bilgiler
  İftarlık Gazoz Dram, Fragmanlar 
  İftarlık Gazoz Film Özeti ve Detayları: Adem 1970'li yıllarda oldukça huzurlu bir Ege kasabalarından birinde ailesi ile yaşar. İlk okul beşinci sınıfı bitiren Adem, yaz tatilinde çalışmak istediğini ailesine söyler. Ailesi pek sıcak bakmasa da Gazozcu Cibar Kemal Usta'nın yanına Adem'i çırak olarak verir. Adem'in birde sevdiği kız Berna vardır. Ramazan ayının henüz başında geçen olayda Adem, Berna'nın ailesinden izinli şekilde oruç tutacağını öğrenir. Adem, gazoz satıyordur ve oruç tutması Ege sıcağının altında çok zordur. Üstelik ailesi de izin vermiyordur. Ancak Adem, ailesinden gizli bir şekilde oruç tutma kararı alır. Ama işe çıkacağı gün o sıcağın altında ve üstüne gazoz satarken oruç tutmak onun için hiç kolay olmayacaktır.İftarlık Gazoz filminde yönetmen koltuğuna Yüksel Aksu oturuyor. Filmde başrolleri ise; Gazozcu Cibar Kemal Usta karakterini canlandıran Cem Yılmaz, Adem karakterini canlandıran Berat Efe Parlar, Yörük Osman karakterini canlandıran Okan Avcı, Gülizar karakterini canlandıran Ümmü Putgül ve Hasan karakterini canlandıran Yılmaz Bayraktar paylaşıyor.
  • 2016
  • Türkiye
  • 14
  • 0
  Ali Baba ve 7 Cüceler
  Tüm Bilgiler
  Ali Baba ve 7 Cüceler Aksiyon, Fragmanlar 
  Ali Baba ve 7 Cüceler Film Özeti ve Detayları: İlber ve kayınbiraderi Ali Şenay bahçe süsü yaparak geçimlerini temin ederler. Yaptıkları bahçe süsleri cüceler tasarlamaktır. Ancak Türkiye'de ki tüm girişimleri başarısızlıkla sonuçlanır. Kayınbiraderler ''Şenay Cüccaciye'' adında bir firma açıp yurt dışında faaliyet göstermeye karar verir. Bu sırada Sofya'da bir bahçe fuarı gerçekleşir ve ikili soluğu orada alır. Ama bir yanlış anlaşılma neticesinde ülkenin en ileri gelen mafya babası Boris Mancov'un adamları ile başlarını derde sokarlar. Sofya'da gerçekleşen insan avında kedi fare kovalamacasının tam ortasına atılırlar. Ali Baba ve 7 Cüceler filminde yönetmen koltuğuna Cem Yılmaz oturuyor. Filmde başrolleri ise; Ali Şenay | Boris Mancov karakterlerini canlandıran Cem Yılmaz, Kenan Memedov karakterini canlandıran Zafer Algöz, Veronica karakterini canlandıran Irina Ivkina, İlber karakterini canlandıran Çetin Altay ve Mitko Tasev karakterini canlandıran Bahtiyar Engin paylaşıyor.
  • 2015
  • Türkiye
  • 9
  • 0
Cem Yılmaz Haberleri Tümünü Gör
Sanatçı Cem Yılmaz yeni çekimlerine başladığı Emanet isimli sinema filmi için kadrosuna yeni isimler katmaya devam ediyor.
 •   67
 •   0
Son zamanlarda sık sık dile getirilen yeni sinema yasası sonunda meclisten geçti.
 •   8
 •   0
Cem Yılmaz Resimleri Tümünü Gör
Sinemaizle.org Web Sitesi Sinema ve Film Tanıtım Sitesidir.
İçeriğinde hiç bir şekilde yasal olmayan içerik barındırmamaktadır. İçerik temeli filmlerin tanıtımlarını, özetlerini, yönetmen ve oyuncu kadrolarını ve fragman görüntülerini yayınlayarak sinema severleri fikir sahibi etmek için tasarlamıştır. Sitemiz üzerinde online film izlemek söz konusu olmamak ile beraber yasalara aykırı hiç bir içeriği barındırmamayı kendine artık prensip olarak benimsemiştir.