Reklamı Gizle[x]
Reklamı Gizle[x]

Sibel Filminden Bol Ödül

Sibel Filminden Bol Ödül

  6 Ocak 2019

  68 Okunma

Uluslararası film festivallerinden ödüllerle dönen Sibel filmi vizyona girmeden önce izleyicisinin iştahını kabartmayı başardı.

23 Şubat 2019 tarihinde Türkiye’de gösterime girecek olan Türkiye, Almanya, Fransa ve Lüksemburg ortak yapımı Sibel filmi katıldığı festivallerden ödüllerle dönmeyi başardı.
Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti ikilisinin yönetmen koltuğuna oturduğu filmde başrolleri Sibel karakterine hayat veren Damla Sönmez ve Ali karakterine hayat veren Erkan Kolçak Köstendil paylaşıyor.
Filmin Konusu: Karadeniz’de gözlerden uzak bir köyde yaşayan Sibel, babası ve kız kardeşi sakin bir hayat sürmektedir. Sibel konuşma engellidir ve köylüler tarafından dışlanmaktadır. Atalarından miras kalan ıslık çalma ile iletişim kurmaktadır. Tek başına ormana gezmeye giden Sibel, burada bir yabancı ile karşılaşır. Bu yabancı Sibel’in hayatının akışını tamamen değiştirecektir.
Ödülleri:
Uluslararası Adana Film Festivali – Ulusal Uzun Metraj Film – En İyi Film Ödülü
FilmFest Hamburg – Hamburg Yapımcılar Ödülü
Locarno Uluslararası Film Festivali – FIPRESCI Ödülü
Locarno Uluslararası Film Festivali – Genç Jüri Ödülü
Locarno Uluslararası Film Festivali – Ekümenik Jüri Ödülü

Yorum Alanı
Sinemaizle.org Web Sitesi Sinema ve Film Tanıtım Sitesidir.
İçeriğinde hiç bir şekilde yasal olmayan içerik barındırmamaktadır. İçerik temeli filmlerin tanıtımlarını, özetlerini, yönetmen ve oyuncu kadrolarını ve fragman görüntülerini yayınlayarak sinema severleri fikir sahibi etmek için tasarlamıştır. Sitemiz üzerinde online film izlemek söz konusu olmamak ile beraber yasalara aykırı hiç bir içeriği barındırmamayı kendine artık prensip olarak benimsemiştir. Yenilmezler 4