Satanistlerin Açtığı 50 Milyon Dolarlık Dava da Anlaşma Sağlandı

Satanistlerin Açtığı 50 Milyon Dolarlık Dava da Anlaşma Sağlandı

  23 Kasım 2018

  103 Okunma

The Satanic Temple grubunun Netfilix ve Warner Bros.'un yapımcısı olduğu ''Chilling Adventures of Sabrina'' isimli dizi de kullanılan bir tapınak heykeli yüzünden açmış olduğu 50 milyon dolarlık dava bitmeden Satanist grubunun sözcüsü tarafların kendi aralarında anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

The Satanic Temple grubunun Netfilix ve Warner Bros.’un yapımcısı olduğu ”Chilling Adventures of Sabrina” isimli dizi de kullanılan bir tapınak heykeli yüzünden açmış olduğu 50 milyon dolarlık dava bitmeden Satanist grubunun sözcüsü tarafların kendi aralarında anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

Satanist tapınağı ismi verilen grup dizi yayınlandığı günden beri isyan etme aşamasındaydı. Bir süre sonra da grup bu durumu hukuki bir boyuta taşıyarak Netfilix ve Warner Bros’a 50 Milyon dolarlık tazminat davası açmıştı. Gerekçe olarak ise dizinin dört bölümünde gösterilen Baphomet heykelinin kendi heykelleri ile birebir aynı olduğunu ileri sürüyorlar. Tapınak yetkilileri dizi de gösterilen heykel yüzünden kendilerine ağır eleştiriler ve nefret saldırıları düzenlendiğini açıklamışlardı.

Yorum Alanı
Sinemaizle.org Web Sitesi Sinema ve Film Tanıtım Sitesidir.
İçeriğinde hiç bir şekilde yasal olmayan içerik barındırmamaktadır. İçerik temeli filmlerin tanıtımlarını, özetlerini, yönetmen ve oyuncu kadrolarını ve fragman görüntülerini yayınlayarak sinema severleri fikir sahibi etmek için tasarlamıştır. Sitemiz üzerinde online film izlemek söz konusu olmamak ile beraber yasalara aykırı hiç bir içeriği barındırmamayı kendine artık prensip olarak benimsemiştir.